Redakce

Šéfredaktor:

Mgr. Tereza Matějková

(matejkot@kfi.zcu.cz; tereza.hopo223@gmail.com)

Jsem studentkou FF, která si nikdy nenapsala nic do šuplíčku. Mám vždy dobrou náladu a dokážu si rozložit čas tak, abych všechno stihla. Mám ráda Karla Čapka, umělou inteligenci, literaturu a spoustu dalších věcí. Jsem zvědavá, baví mě gramatika a nechutná mi kafe.

 

Redaktoři:

Adéla Sommerová

Na ZČU studuji od roku 2014, momentálně obor Teorie a dějiny vědy a techniky. Kromě filosofování mě zajímá psychologie a historie. Ve volném čase ráda čtu, vyšívám a fotím.

Kateřina Šteflová

Klasický západní dvacátník znepokojen klimatickou krizí s podcasty v uších (jakože furt). Již druhým rokem studentka mezinárodních vztahů na ZČU. Milovník názorových střetů, které neustále nutí ověřovat si, co si myslí(me). Zahradník s největšími cuketami na Plzeňsku.

 

 

Aleš Kotva

Student FF z KHV. Do šuplíčku si píšu často a docela mě to i baví. Někdy se to taky dá číst, proto čas od času přispěju i sem. Mými nejvěrnějšími čtenáři jsou můj pes a andulky, děkuji za podporu, bez vás bych zde nebyl. Vedle historie nepohrdnu beletrií a nějakou chaotickou akcí. Bez Netflixu bych nežil.

 

 

Kristýna Kosmannová

Do Plzně přicházím z východu „ako slnko”, konkrétně z Prahy. Na Západočeské univerzitě studuji humanitní vědy se zaměřením na politickou filosofii a politologii. Jsem nadšeným sběratelem hudebních nosičů minulého století a analogových fotoaparátů z NDR. Smysl hledám nejčastěji v umění nebo v českých luzích a hájích. Mé knihomolské vlastnosti začínají v posledních letech inklinovat k lehkému hnidopismu.

 

Eliška Chimalová

V roce 2019 jsem se zamilovala do archeologie a snažím se odkrývat její taje a kouzla i pro lidi mimo obor. Někdy se tu pohorším nad ničením lokalit a jindy se snažím popsat, jak krásné je trávit týdny s krumpáčem po boku. Lásku ke kopání nejraději sdílím na různých akcích, takže jsou moje příspěvky často pozvánkou nebo reportáží. Mimo archeologii si ráda vyjdu do přírody, do fitka, nebo se uhnízdím u hraní her.

 

Tomáš Fiala

Studuji historii na katedře historických věd ZČU. Z historie mě nejvíce zajímá 2. světová válka, dějiny USA a dějiny novověku. Ve volném čase rád sleduji filmy, nebo se věnuji čtení.

 

Anežka Pechová

Čím víc jazyků umíš, tím více zjišťuješ, že neumíš pořádně ani jeden. Svůj americký sen už jsem si zažila, tak teď doháním ten evropský. Studium mezinárodních vztahů jsem si vybrala tak trochu náhodně, ale zatím mě neskutečně baví. Moc ráda objevuji nové věci a poznávám nové kultury, taky píšu a fotím. Mám spoustu skvělých historek, jako například spontánní výlet s batůžkem na Ibizu, kde jsem našla útočiště u jeptišek. Baví mě bylinky, pečení, vaření a chození na procházky – klasický babča věci. Bez brýlí nevidím na metr a potkat mě můžete v kovbojskejch kopytech cestou pro dobrou plzničku.

 

Matěj Líbal

Studuji na vejšce historii, a tak tomu jest, že mám rád špagety a sbírám mnohé předměty, od kamenů z cest, až po mince a filatelii.

 

Barbora Škampová

Áža Sládková

Jana Rondevaldová

 

Blogovali s námi:

Renata Fatkhullina
Alžběta Divišová
Anna Bejvlová
Matěj Šlesinger
Denisa Míková
Radka Čtveráková
Assiya Urazbayeva
Kateřina Moravcová
Jan Hušák
Jesika Blažková
Kateřina Zinnerová
Lucie Veselá
Kateřina Fišerová