Tipy pro studenty

Feedly: tisíc časopisů na jednom místě

Každý poctivý student a nejen student musí být v obraze. To děláme čtením novin a jiných druhů žurnálů. Každé poctivé čtení však musí být z vícero zdrojů. Zahraniční politika na Foreign Affairs je úplně jiného rázu než ta na Africa is a Country. Stejně tak Respekt je něco jiného než Parlamentní listy.

K čemu však tato pluralita zdrojů nutně vede je buď mnoho překlikávání mezi jednotlivými záložkami chromu, anebo v tom horším případě k omezení zdrojů. Řešení je nicméně nasnadě!

Feedly je web (a i aplikace do telefonu), který vám dovolí dát všechny zdroje na jedno místo. Po založení bezplatného (!) účtu si můžete vytvořit až 3 kolekce různých časopisů.

Feedly pak na své stránce neobrazuje nic než nově publikované články konkrétního časopisu.

Feedly, dle mého názoru, je tak perfektní ukázkou toho, co někteří kognitivní vědci nazývají extended cognition (rozšířená kognice) – totiž co je pro kritický způsob myšlení lepší, než vidět svět z mnoha úhlů?

Tagged , , , , ,

About Sergej Kish

Propagátor determinismu, střídmý naturalizátor morální a politické filozofie, milovník humoru, vína a občasného nemluvení.
View all posts by Sergej Kish →