Dění na FF, Pozvánky na akce, Pro studenty

Katedra filozofie pořádá workshop zaměřený na umělou inteligenci

Katedra filozofie FF ZČU vás zve na mezinárodní workshop PFAI 2022: Philosophy for Artificial Intelligence, který proběhne 7. – 8. prosince 2022 ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje. Jak již název napovídá, ústředním tématem workshopu bude umělá inteligence a filosofická reflexe jejího využití v různých oblastech lidského života, ale rovněž filosofické metody výzkumu, které mohou být nápomocné dalšímu rozvoji umělé inteligence. Workshop si klade za cíl přispět k prohloubení dialogu mezi filosofy a vývojáři systémů umělé inteligence a vědci z oboru počítačových technologií. Jako hlavní řečník vystoupí profesor Hamid Ekbia z univerzity v Indianě. Uslyšíte i mnoho dalších zajímavých příspěvků od přednášejících ze zahraničních i českých univerzit, včetně ZČU.

Těšíme se na vás.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách PFAI 2022