Kultura, Reportáže

Přijďte spolu s Plzní oslavit výročí vzniku Československé republiky

Plzeň si 28. října připomene 101. výročí založení samostatného Československa. Při této příležitosti si připravila pestrý celodenní program, do kterého se zapojí celá řada kulturních, sportovních i dalších institucí.

Při příležitosti výročí založení Československé republiky se v Plzni návštěvníkům akce otevře mnoho budov a zajímavých míst, mimo jiné Plzeňská radnice, Biskupství plzeňské, Divadlo K. J. Tyla, VODÁRNA PLZEŇ, a. s., Pivovar Gambrinus, BOHEMIA SEKT, s. r. o., a mnoho dalších. Všechny tyto instituce budou moci zájemci o prohlídku navštívit jak samostatně, tak i v doprovodu průvodce, který jim o daném místě poskytne řadu informací a odhalí jeho zajímavosti.

Milovníci historických vozů mohou využít šance svést se trolejbusem Škoda 9 Tr, autobusem Škoda 706 RTO nebo tramvají T1. Na jídlo si návštěvníci Plzeňských oslav mají možnost zajít do DEPA2015, kde bude probíhat DEPO Street Food Market. Všechna místa lze navštívit za symbolických 28 korun nebo zcela zadarmo. Celá akce vyvrcholí v 18:30 ohňostrojem na náměstí Republiky. Ohňostroji v barvách trikolóry bude ještě předcházet vzpomínkové setkání u Památníku národního osvobození, po němž bude následovat lampiónový Průvod světel, který půjde trasou z Klatovské třídy přes Smetanovy sady a ulici B. Smetany až na náměstí Republiky.

Celý program je k dispozici na stránkách města Plzně nebo na facebookových stránkách akce.

Zdroje: akce.plzen.eu

About Radka Čtveráková