Kultura, Kultura / Události, Pozvánky na akce

Jaké akce v Plzni navštívit na konci března?

Konec března se pomalu, ale jistě blíží. Stále však můžete v Plzni navštívit některé zajímavé akce. Do 30. března máte možnost navštívit výstavu obrazů od japonské umělkyně Kei Ichikawa z ateliéru Malby na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. Výstava, která se koná v galerii GAFA v prostorách areálu DEPO2015, nese název Diving into the Wreck podle básně od Adrienne Rich, jíž se autorka při tvorbě zde vystavovaných děl inspirovala. Část obrazů zobrazuje také české lidové tradice očima autorky, a to především masopust. Mě osobně, kromě dalších obrazů, zaujala nejvíce právě díla inspirovaná českými lidovými tradicemi. Výstava je celkově velice působivá, určitě doporučuji ji navštívit.

Když je řeč o lidových tradicích, v souvislosti s nadcházejícími Velikonocemi stojí za pozornost pestrý velikonoční program na Selském dvoře U Matoušů. Od 29. do 31. 3. zde bude k vidění mnoho zajímavého. Těšit se můžete na komentované prohlídky velikonočně vyzdobeného obytného stavení, workshopy a besedy s velikonoční tematikou. V pátek 29. 3. jsou navíc přichystány komentované prohlídky Bolevecké návsi, v sobotu 30. 3. se uskuteční velikonoční jarmark, kde budou připraveny např. dílničky pro děti, stánky s místními řemeslnými výrobky nebo kurz pletení pomlázek. Po celý den rovněž můžete ochutnat sladké i slané produkty z místních pekáren a cukráren, či se posilnit pivem nebo nealkoholickými mošty lokální výroby. Dozvíte se mnohé o místních lidových tradicích a především si užijete pěkné odpoledne.

About Adéla Sommerová