Kultura, Pozvánky na akce

U Matoušů i letos probíhá vánoční expozice

Selský dvůr U Matoušů v Plzni-Bolevci vás i letos zve na expozici Advent a Vánoce U Matoušů, která se koná od 29. listopadu do 23. prosince 2022 v obytném stavení usedlosti. Komentované prohlídky probíhají od úterý do pátku vždy v 11:00 a 13:00, přičemž výklad je obohacen o vánoční a adventní zvyky a tradice charakteristické pro plzeňský venkov od 19. století až do první poloviny 20. století. Dozvíte se například, kdo kromě Mikuláše v době adventu obcházel po vsi, jak lidé předpovídali budoucnost nebo jak vypadala tradiční vánoční výzdoba včetně štědrovečerní tabule. V rámci expozice probíhají také edukační programy určené pro děti předškolního věku až po studenty středních škol.

Expozice Advent a Vánoce u Matoušů nabízí příležitost načerpat vánoční atmosféru a zároveň se dozvědět i něco z regionální historie, proto určitě stojí za návštěvu.

Více informací najdete na webových stránkách selského dvora U Matoušů

Zdroj obrázku usedlost-bolevec.cz